Naše šelmy

Fotografie z našich lesů
Liška obecná, Jezevec lesní

Protože jsem českou přírodu na svých foto stránkách trochu opomíjel, budu se snažit postupně vše napravit. Dnes Vám ve svých fotografiích představím dvě naše známé šelmy, Jezevce lesního (Meles meles) a Lišku obecnou (Vulpes vulpes). Popravdě jsou to naše známé šelmy, ale kdo je viděl v přírodě na vlastní oči? Asi málokdo.

Ono to ani není jednoduché. Jejich skrytý a hlavně noční život je velmi nenápadný. Mám ale jednu skoro úsměvnou historku s Jezevcem lesním starou asi rok. 300 metrů od našeho domu při ranní procházce jsme překvapili statného dospělého jezevce přímo u krmelce, kam nosíme zvířátkům něco na zub. Protože to u nás v lesích je samá skála, zaběhl do jedné metr dlouhé skalní díry. Oba naše psy jsem musel raději uvázat a to bych nebyl já, abych si nepořídil fotografii alespoň na mobil.

Připravil jsem delší ohebný proutek, v druhé ruce nastartovaný mobil a trochu jsem ve skalní díře zašťoural. To jsem ale neměl dělat. Milý a naoko bojácný jezevec vyběhl z nory – mordu dokořán velmi hlasitě vrčel-bručel a já minimálně 10 kroků hodně rychle utíkal. Když uviděl naše psy rychle zaběhl do nory zpátky. Toto se opakovalo několikrát, ale fotografie žádné slušné nevznikly. Takže nyní to trochu snad napravím.

Fr. Brzák

 

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *