Mezi lvy

Lev pustinný – Panthera leo, asi není zvíře určené k mazlení nebo dokonce škádlení, přesto jsem neodolal při naší poslední expedici nabídce s nimi strávit malou část odpoledne. Ve velkém asi 2 hektarovém oploceném výběhu se volně procházely čtyři lvice a dvě lvíčata. Jejich krvavé šrámy i chování ukazovaly na občasné šarvátky a já jsem trochu váhal, jestli tato nabídka není nějaký zvláštní teroristický čin nebo něco podobného. Vzpomněl jsem si ale na naše dva psy, kteří se očividně mají rádi a také po sobě občas vyjedou – řekl jsem si šelma jako šelma a nakonec jsem vstoupil dovnitř.

Uvnitř byl jeden místní chlapec ozbrojen dřevěnou hůlkou a já jsem taky obdržel tuto nebezpečnou zbraň. Dostal jsem rychlé školení – hlavně nesmím při fotografování si před lvy lehnout, dřevěný klacek by se měl vždy dotýkat nejbližšího lva – ale ne hlavy nebo tlap. Lvice si mě nejprve důkladně očichali a prohlédli, v tu chvíli mi zrovna nebylo nejlépe po těle – ale tím vše špatné skončilo. Nějak jsem z jejich chování vycítil že se nestanu potravou, ale že mě berou jako zvědavého fotografa, který pro pár fotek je schopný všeho. Vše bylo v pohodě ale já jsem nebyl spokojen s jejich ospalým chováním.

A proto pro několik akčních snímků jsem se občas dotknul / velice jemně / hlavy lvice – no a výsledek vidíte na fotografiích. V jedné ruce klacek,v druhé fotoaparát asi jsem v tu chvíli nebyl normální………..

No a pocity ? jenom ty nejlepší – možnost si hladit velkou kočku, která po chvíli přede jako malá kočka,vidět zblízka její drápy,tesáky,mohutné tlapy a šíji – určitě všem doporučuji.hlavni

               Foto č. 1 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 2 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 3 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 4 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 5 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 6 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 8 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 10 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 11 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 12 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 13 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 14 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 15 z galerie: Mezi lvy               Foto č. 16 z galerie: Mezi lvy

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spamový kód-doplňte prosím příklad. *