Kostarika 2015 a 2020

Tento krásný středoamerický stát jsem navštívit již 3x –  v roce 2010  / o tomto tripu jsem již psal http://www.fbphoto.cz/fotogalerie-kostarika-panama/  v 2015 a 2020 takže možná za 5 let ještě jednou ? Nebudu se rozepisovat o této zemi, protože na internetu je vlastně vše již popsané. Samozřejmě hlavním cílem bylo fotografování fauny. Rozdíl mezi roky 2010 a 2020 je hlavně v cenách, kdy je vše podstatně dražší a v počtu turistů kteří tuto zajímavou a bezpečnou zemi hojně navštěvují. Bohužel to je ale dnes vlastně všude. Kostarika je velmi pohodová země a k nějakým nebezpečným a neobvyklým příhodám o kterých bych se rozepisoval zde nedochází a o to více přidám fotografií ze 2 expedic. Jsem rád, že konečně při třetím tripu jsem mohl pozorovat některé druhy ptáků které se mi do té doby nějak vyhýbali.

Například Kvesal chocholatý, ten byl pro mne doslova zakletý v roce 2015 jsem několikrát totálně zmokl a kvesal nikde, ale v roce 2020 to dokonale klaplo a to dokonce několikrát. Dalším velkým úspěchem bylo týdenní a každodenní pozorování majestátných arů zelených kdy za pomoci místního odborníka jsme je mohli pozorovat i na dvou hnízdištích.

Ještě musím poděkovat za perfektní spolupráci Verče a Vojtovi Trhoňovým, kdy jejich nemalé odbornosti byli při poslední expedici velmi užitečné, díky,

Franta Brzák

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spamový kód-doplňte prosím příklad. *