Fotoexpedice na rok 2014

1/ Srí Lanka – druhá polovina ledna 2014.

Již druhá moje návštěva tohoto krásného ostrova, poprvé v roce 2011. Tentokrát strávíme polovinu času v neznámém národním parku Wilpattu který se nachází asi 280 km severně od Colomba. Ze zástupců místní fauny tam žije vše jako v NP Yalla, včetně velké koncentrace leopardů a medvědů pyskatých. Další slíbená lahůdka je trek s profesionálním chytačem kobry indické a to v lokalitě jejího hojného výskytu. Tak na to se těším asi nejvíce. Druhou polovinu expedice strávíme v národním parku Yalla, kde jsem sice již byl ale tady to je trochu na jistotu. Tento park je bohužel poslední dobou doslova přelidněný tak doufáme že v době naší návštěvy to tak nebude.

plně obsazeno

2/ Austrálie – konec února 2014.

Konečně jsem se odhodlal postoupit tuto dlouhou cestu a přiznám se velmi se těším. I když termín a letenky jsou již pevně dané výběr národních parků a vlastní trasa celého pobytu se v současné době ještě ladí. Přímo v Austrálii nás bude čekat naše kamarádka Denisa, která za dobu svého pobytu zde má již hodně procestováno ale jak všichni víme ukojit mé fotografické choutky neni vůbec jednoduché. Se zvířaty toho mám v plánu opravdu hodně. Klokany, koaly……….a to co je tady běžné s tím se počítá ale já chci daleko víc. Ptakopysk, tasmánský čert, vombat medvědovitý, tajpan, pakobra, ježura, pes dingo, klokan stromový a co nejvíce druhů papoušků kakadu. Kdyby se povedla alespoň polovina byl by to asi úspěch. Doufám, že výprava bude úspěšná a zajímavými fotografiemi a články oslovím co nejvíce milovníků přírody.

plně obsazeno

Předpokládaná trasa po australském vnitrozemí včetně ostrova Tasmánie

3/ Sumatra – termín neznámý.

Země kterou asi my fotografové zvířat trochu podceňujeme a je to velká škoda. To za čím cestujeme do několika zemí / Indie, Borneo Afrika, Malajsie / při troše štěstí můžeme vidět v jedné expedici. Sumaterští tygři, sloni, orangutani, medvědi, levharty, dikobrazy nosorožce a jiní – to vše tady žije. Je tady několik velmi zajímavých národních parků a zbývá se jenom domluvit a vyrazit. Pokud by tato expedice někoho oslovila dejte zprávu.

zatím vše v přípravě

4/ Papua, indonéská část

– termín neznámý.

O této zemi už uvažuji několik roků asi od té doby, kdy na mě malinko dýchla v podobě některých druhů ptáků, které jsem viděl na cestách po Indonésii. Samozřejmě mne tam láká vše ale hlavně fauna. Rajky, kasuáři, papoušci tady toho je opravdu hodně. Pokud by měl někdo zájem ozvěte se.

zatím v přípravě

FBphoto – brzak@fbsystem.cz

0
Komentář(2)
  1. Dennis 4.9.2017
  2. Mirek Srb 19.8.2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spamový kód-doplňte prosím příklad. *