Foto expedice Cejlon

Tak toto je cíl naši další fotoexpedice, která hned od začátku má pro nás 2 nej. Nejkratší čas do odletu – pouhých 6 dnů před odletem jsme se rozhodli využít skvělé nabídky na expedici po Národních parcích ostrova Cejlonu / Srí Lanky / Za tuto krátkou dobu musíme zabalit,

vyřidit vstupní víza / od 1.1.2012 je to vlastně elektronická Esta jako do USA /a zařidit asi 100 věcí. Nejkratší čas letu – Praha-Dubaj – Dubaj-Colombo dohromady asi 12 hodin letu, pro nás velmi přijemné, zní to asi divně ale tak krátký let do cílové destinace jsme už neměli několik roků. Cejlon – ostrovní stát o rozloze 65 000 km/2, 23% je číslo počtu obyvatelstva pod hranicí chudoby / něco jako u nás /, náboženství buddhismus, úřední a nejčastěji používaný jazyk – sinhálština a tamilština / umíme /. Ta horší zpráva je – velký výskyt Malárie ve vnitrozemí. Co bychom měli navštívit ? Určitě deštný prales Sinharaja Forest Reserve, ten budeme mít nejblíže, dále národní park Uda Walave a Yala National Park. Na celém ostrově je spousta zajímavých zvířat ale naše tajné přání je celkem skromné : nafotit co nejvíce hadů a hlavně Cejlonského levharta (Panthera pardus kotiya) a Medvěda pyskatého Melursus ursinus).

Držte nám palce a sledujte náš web, pokud bude připojení tak na něj budeme věšet cestovatelský deníček. / poprvé asi 14 nebo 15 května / dobré světlo i Vám – Ilonka a Franta.

mapa_letu

 

 

 

 

 

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spamový kód-doplňte prosím příklad. *