Galapágy 2012

2012 foto expedice GALAPÁGY.

Začátkem března odlétáme na naší asi nejvzdálenější expedici a to na Galapážské ostrovy. Ostrovy jsou sopečného původu, některé sopky jsou i dnes aktivní. Ostrovů je celkem 13. Souostroví Galapágy leží v tichém oceánu asi 1000 km od pobřeží Ekvádoru / tj. asi 2 hodiny letu / Po delším rozhodování, dohadování a pátrání jsme se rozhodli strávit celý pobyt na lodi, která bude obeplouvat ostrovy tak aby v této roční době / mokrá a teplá sezóna / bylo pozorování a fotografování fauny pro nás fotografy co nejvíce zajímavé. Co bychom měli vidět?

Nad vodou – bobies, tučňáci, lachtani, mořští leguáni, iguany, želvy obrovské, plameňáky, lvouni, orli, jestřábi, fregatky, albatrosy, terejové, tuleně. Pod vodou – několik druhů žraloků, manty, mořské želvy, delfíny, velryby a jiné. Z důvodu návaznosti posledního přeletu na ostrov Baltra musíme strávit 2 dny v Ekvádorském Quitu. Tam bychom se chtěli pokusit v nějakém bližším okolí nafotit další druhy kolibříků, které jsme naposledy fotografovali na ostrově Tobago viz. www.fbphoto.cz/fotogalerie/tobago/.

Dva dny je však žalostně málo tak uvidíme. Budeme se samozřejmě snažit přivézt co nejvíce zajímavého a kvalitního materiálu tak abychom následným publikováním našich fotografii a článků představili tyto neznámé ostrovy široké veřejnosti. Držte nám palce……………..

0
Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Spamový kód-doplňte prosím příklad. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Fotogalerie Tanzanie-2014
Fotogalerie Keňa-2012
Fotogalerie Keňa-2011
Fotogalerie Maskarény
Fotogalerie Srí Lanka
Fotogalerie Borneo
Fotogalerie Indonésie
Fotogalerie Indie – Jim Corbett
Fotogalerie Vlha
Fotogalerie Dravci
Fotogalerie Bavorský les
Fotogalerie CZ
Fotogalerie Florida
Fotogalerie Kostarika-Panama
Fotogalerie Galapágy
Fotogalerie Tobago
Fotogalerie Brazil-Amazonie
Fotogalerie Brazil-Pantanal
Fotogalerie Austrálie
Pantanal – království papoušků a jaguárů / díl druhý /
Pantanal – království papoušků a jaguárů / díl první /
Nové kalendáře na rok 2018.
Expedice Kolumbie díl druhý.